ونتوری اسکرابر

ونتوري اسکرابر به عنوان غبارگیر  ساده رقیب جدی انواع دیگر غبارگیرها می باشد . هر دستگاه به طور خاص برای یک ذره خاص و با توجه به دبی هوا مورد تصفیه طراحی و ساخته می شود .
ونتوری اسکرابر کاربرد ویژه ای برای پالایش هوای غبار الود و دمای بالا دارد.
این  غبارگیر  برای پالایش طیف وسیعی از الا ینده های  جامد و گازی در صنایع  مختلف   کار برد دارد .


نسبت بالای مایع به گاز، اتمیزه کردن مایع و ساختار باز امکان تصفیه­ گازهای به شدت آلوده را با بازدهی بالا و نگهداری حداقل  فراهم می­نماید. قابلیت این سیستم برای حذف گازهای سمی و ذرات به طور همزمان در شرایط گوناگون، ونتوری را به یکی از انعطاف پذیرترین سیستم­های مورد استفاده تبدیل می­کند.


 ونتوری در میان اسکرابرهای تر بالاترین بازدهی در جمع آوری ذرات ریز را داشته و در مقایسه با سایر اسکرابرها به خاطر داشتن ساختار باز، امکان جداسازی ذرات، بدون تشکیل رسوب و گرفتگی را فراهم مینماید.


اسکرابرهای ونتوری برای حذف و جمع آوری ذرات برای بازدهی­های بالا (متجاوز از 99 درصد) طراحی شدند. قابلیت بالای ونتوری­ها در مواردی که حجم گاز ورودی و دمای آن بالاست، آنها را نزد صنایع گوناگون محبوب کرده است و متعاقبا برای حذف انواع ذرات در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. این قابلیت به طور ویژه برای کاهش انتشار کوره­های سیمان و کنترل انتشار از کوره­های ساده اکسیژن در صنایع فولاد سازی که در آن گاز ورودی دمای بیش از 350 درجه سانتیگراد دارد، مطلوب است. ونتوری­ها همچنین در کنترل انتشار خاکستر کوره­ های زباله سوز و کوره­ های سیمان ، دی اکسید سولفور  و در صنایع اسفالت سازی مورد استفاده قرار می­گیرد.

این  غبارگیر در صنایع زیر کار برد دارد:
ذوب فلزات اهنی و غیر اهنی
دارو سازی
کاشی و سرامیک
اسفالت

ویژگی و مزایای ونتوري اسکرابر عبارتند از :
- عدم وجود قطعات متحرک
- عدم وجود قطعات مصرفی
- عدم نیاز به هوای فشرده
- کاهش فضای مورد نیاز

 

دانلود مرتبط ونتوری اسکرابر

 فرم سفارش

     دانلود فرم تخصصی اکسل