فن و بلوئر(گاز)نفت،گاز و پتروشیمی

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از اصلی ترین صنایع کشور محسوب می شوند و نیاز های فراوانی در زمینه انتقال و فشرده سازی سیالات گازی در فشار متوسط را دارا می باشند
تامین فشار مورد نیاز در این حدود توسط بلوئر ها انجام میشود.
تفاوت عمده بلوئر (دمنده )و فن رادیال در تعریف فشار میباشد ، بر اساس تعریف دامنه فشار بلوئر از 13.000  الی 120.000 پاسکال و فن رادیال تا  13.000 پاسکال میباشد.
با افزایش فشار سیال تحلیل های ایرودینامیک کلاسیک ، که روابط ساده ای بین افزایش و کاهش سرعت ایجاد میکرد به کار نمی اید .
برای گازهایی که افزایش چگالی در انها زیاد است ، تغییر در حال ترمودینامیکی سیال پدیدار میشود و قوانین بقا جرم و مومنتوم برخلاف انچه برای جریان تراکم ناپذیر وجود دارد ، به یکدیگر وابسته شده و سود جستن از   دانش دینامیک گاز های تراکم پذیر ضرورت میشود.

این تجهیز در دو نوع عمده سانترفیوژ مجهز به گیر باکس  افزاینده با فرکانس حدود rpm 25.000  و روت بلوئر ، طراحی و ساخته میشود . البته هر یک در یک دامنه خاص کاربرد داشته و فرصت و تهدید مختص خود را دارد.
بلوئر محصول این شرکت از نوع سانترفیوژ ، با فرکانس کاریrpm 3.000  بوده و با حداقل قطعات متحرک طراحی و ساخته میشود.
بدیهی است کار در دور پایین مزیت های بیشماری همانند کاهش: صدمات ، ان بالانسی،استهلاک،سرویس و نگهداری و عمر بسیار طولانی... دارد  .
بلوئر سانتر فیوژ ، به صورت مکنده و دمنده مورد استفاده قرار میگیرد.


شرکت مهندسی هوا صنعت البرز دانش پیشرفته و تجربه ساخت ، انواع بلوئر هوا با ظرفیت های مختلف تا فشار 40.000 پاسکال در یک استیج و تا 70.000 پاسکال در دو استیج را برای صنعت نفت ، گاز و پترو شیمی را در اختیار دارد.

بلوئر ، به صورت سفارشی  و بر اساس  متریال و شرایط اعلامی با توجه به تجربیات موفق گذشته با دانش مهندسی مکانیک با انالیز روتور دینامیک و پارمترهای : سفتی ، میرایی و.... ارتعاشات و مود های ان  توسط  مهندسین با نرم افزار های پیشرفته مورد تحلیل قرار میگیرد.

 

دانلود مرتبط صنعت نفت

 فرم سفارش

     دانلود فرم تخصصی اکسل