جت پالس

غبار روبي به روش پالس جت:
نوعي از سيستم‏هاي غبارزدائي داراي راندمان بالا، بگ فيلترها مي‏باشند. اين فيلترها كه شامل كيسه‏هاي عمودي به قطر mm200-110 و به طول mm 8000-1000 مي‏باشند و به طور معمول تعدادي از كيسه‏ها را در يك محفظه فلزي به طور موازي در كنار هم قرارمي‏دهند و جريان غبار از آن عبور مي‏كند. ابعاد، نوع و تعداد كيسه‏ها متناسب با دبي غبار و راندمان مورد نظر است. اين نوع فيلترها براي ذراتي با قطر حدود  تحت يك ميكرون (m6-10×1) به كار مي‏روند و اگر به طور مناسب طراحي شوند داراي راندمان پالايش 99% خواهند بود.
در این دستگاه غبار ایجاد شده از دستگاه های مختلف توسط هود ها و کانالها از محل های غبارخیز جمع آوری و به صورت شناور در بستر سیال عامل به سمت دستگاه غبارگیر انتقال داده می شوند . این انتقال توسط یک دستگاه فن با  ایجاد فشار منفی در داخل شبکه انجام می گیرد . سرعت انتقال درداخل کانالها تابعی از خواص فیزیکی ذرات غبار می باشد .
غبار به همراه هوا وارد محفظه اصلی دستگاه می شود. پس از عبور از کیسه ها که از جنس الیاف با  خواص و دانسیته متفاوت ساخته  شده اند غبار را  بر روی کیسه ها به جای می ماند. هوای تصفیه شده پس از عبور از محفظه تمیز وارد فن و از اگزوز خارج می گردد .
کیسه ها پس از مدت زمان خاصی توسط غبار پوشیده خواهند شد و در این زمان سنسور اختلاف فشار که اختلاف فشار هوا  قبل و بعد از کیسه را کنترل می نماید، فرمان تمیز کاری را صادر می کند . منبع انرژی سیستم تمیز کاری هوای فشرده بوده و این مکانیزم از اصول اکوستیکی بهره می برد.
کاربرد: در صنایع فراوری مواد نظیر معدنی ،کاشی ، چینی، پودرهای میکرونیزه، صنایع سیمان ، فولاد، صنایع غذایی و کشاورزی،چوب و ......


بگ فيلتر را باتوجه به اين معلومات زير و با استفاده از معادلات مربوط طراحي و محاسبه میشود:
(A تو زیع قطر ذرات غبار در واحد جرم.
(B دبي گاز
(C چگالي گاز
(D چگالي غبار
(E چگال توده‌اي غبار
(F دماي گاز

ویژگی ها:
- راندمان بسیار بالا
- مصرف هوای فشرده
- کاهش ابعاد


شرکت  مهندسی هوا صنعت البرز با توجه به تجربیات گذشته موفق به توسعه و تدوین نرم افزار طراحی بگ فيلتر شده با  توجه به توان مهندسی و تجربیات گذشته   خدمات زیر قابل ارایه است.
1- طراحی و محاسبه
2-  طراحی و ارایه نقشه ها ی ساخت
3- ساخت سیستم
4- رفع عیوب مریوط به طراحی
5- ارتقا و افزایش ظرفیت

دامنه ظرفیت قابل توصیه : از 2.000 الی 300.000 متر مکعب برساعت .

 

دانلود مرتبط بگ فیلتر

 فرم سفارش

     دانلود فرم تخصصی اکسل