مقدمه : بحث نیاز به هوا برای هر ارگانیسم  زنده ای در جهان هستی امری فطری و حیاتی است تا بدان حد که صرف تصور ضرورت وجود هوا ،لامحاله تصدیق ان را به دنبال خواهد داشت. اما نیاز به تهویه در عصر حاضر  به امری چند جانبه و ذو ابعاد درامده، انچنان که کمتر حوزه ای از علوم بشری را میتوان یافت که نیاز مند هوای صنعتی و با شرایط خاص نباشد.

اگر چه نیاز به هوا از اولین لحظه های حیات بشری بر پهنه خاک احساس می شده و گویی همزاد زندگی بشر بوده است. لیکن به همان اندازه که این نیاز ثابت است، ماهیت ان در حال تغییر و حرکت به سوی پیچیدگی است.

احساس این ضرورت و قلت شرکتهای مجرب در  کشور  از یک سو و  تجربه و دانش مو سسین از سوی دیگر محرک تاسیس  شرکت مهندسی هوا صنعت البرز میباشد.

 1. دانلود رزومه شرکت  اقدام فرمایید.
 2. دانلود doc روش ارایه قیمت هوا صنعت البرز  اقدام فرمایید.

معرفی مدیرشرکت :

مدیر شرکت اقای مهندس مهراب لاهیجانی و دارای سوابق ذیل میباشند:

مدارك تحصيلي:

 • كارشناسي مكانيك (حرارت و سيالات)
 • كارشناسي‌ارشد مكانيك (طراحي كاربردي)

سوابق علمی:

تالیف کتاب ( هواکش نگاه کابردی ، انتشار سال 81).

تالیف  و انتشارمقالات مختلف در زمینه مرتبط با صنعت پالایش هوا.

عضو بیش از 15 پروژه پژوهشی .

سوابق شغلي :

شركت ايران هواسازان ( از سال 71) طراحی و ساخت فنهای صنعتی

شرکت صنایع تهویه پیام  (طراحی و ساخت فنهای صنعتی و غبار گیر)

عضو گروه پژوهشی انرژی  پژوهشكده توسعه صنايع شيميائي ايران به مدت 7 سال با سابقه همکاری در بیش از 10 طرح پژوهشی همچنین این همکاری همچنان  ادامه دارد.

عضو شوراي تخصصي مهندسي مكانيك بررسي طرحهاي پژوهشي (جهاددانشگاهي) به مدت 6 سال با سابقه بررسی بیش از 40 طرح پژوهشی این همکاری برای مدت 3 سال دیگر تمدید شده است.

كارشناس مدعو ( ناظر) بررسي طرح‌هاي صنعتی (وزارت صنايع) به مدت 5 سال با سابقه بررسی بیش از 15 طرح پژوهشی .

معرفی شرکت :

فعالیت اين مجموعه در سال 1378 با عنوان هوا صنعت البرز با هدف طراحی علمی انواع فن و غبار گیر( سیکلون – بگ فیلتر – اسکرابر و اجرا ان  ) برای صنایع کشور آغاز  شده است .

هم اكنون اين شركت بعنوان يك شركت معتبر فني مهندسي داراي مجوز خدمات مهندسي  از وزارت صنایع و در استانه اخذ رتبه مشاور از معاونت راهبردی  ریاست جمهوری بوده و با بهره گيري از تخصص كارشناسان مجرب خود گام در مسير رشد و توسعه نهاده است.

موضوع فعالیت : مشاوره در زمينه خدمات مهندسي، طراحي و مهندسي، ‌ساخت و راه‌اندازي در موضوعات تهویه صنعتی،  فیلتراسیون هوا  و شامل موارد زیر است :

 1. انواع فن های سنترفیوژ و اکسیال تا توان یک مگاوات
 2. قطعات یدکی فن های صنعتی
 3. انواع بگ فیلتر ( جت بالس- ریورس ایر-ریورس جت و شیکری)
 4. انواع سیکلون
 5. انواع اسکرابر
 6. سیستم کانال
 7. خنک کنهای گاز
 8. سیستمهای انتقال مواد با هوا.
 9. جارو  صنعتی(مکش) مرکزی
 10. سیستمهای اسکرو و ایراک
 11. بهینه سازی مصرف سوخت

هوا صنعت البرز به عنوان یک شرکت معتبر مهندسی در کشور در راستای حصول عناصر استراتژیک شرکت شامل ماموریت چشم انداز و اهداف استراتژیک موارد زیر را مورد تعهد و توجه قرار می د هد:

تعیین و بازنگری اهداف استراتژیک در قالب فرایند برنامه ریزی استراتژیک  تعیین, پایش و بهبود کیفیت محصولات

رعایت الزامات قانونی مرتبط با محصول, محیط زیست و ایمنی بهداشت حرفه ای و پایش سازمان بر اساس آنها

برنامه ریزی و تعیین تکلیف اهداف خرد و کلان برنامه های زیست محیطی جهت حفظ محیط زیست و پیشگیری از ایجاد آلودگی هوا .

برنامه ریزی و اجرای پروژه های بهبود در قالب فرایند بهبود به منظور ارتقای اثربخشی عملکرد سیستم های مدیریت کیفیت

توسعه و توانمندسازی کارکنان از طریق آموزش و تفویض اختیارات لازم در رابطه با کیفیت

تهیه, تأمین و توسعه مستمر منابع, تکنولوژی و زیرساخت های لازم در راستای دستیابی به چشم انداز مصوب.

شركت هوا صنعت البرز توانسته است با درك نيازمنديهاي عملكرد حال و آينده سازمان ، امكان موفقيت پايدار براي تمامي ذينفعان را فراهم نمايد. با حفظ مشتريان و جلب اعتماد آنان و همچنين جذب مشتريان تازه سهم قابل قبولي از بازار را از آن خود سازد با داشتن كاركناني با انگيزه در كليه سطوح اعتماد به سازمان را ارتقاء بخشد. با رويكرد مبتني بر فرايندها و واقعيت ها بر كارائي و اثر بخشي افزوده و دستيابي به اهداف و ارائه محصولات و خدماتي مطلوب را تسهيل نمايد. با توسعه منابع انساني وفراهم نمودن زمينه هاي مشاركت كاركنان حسن تعلق به اهداف و مقاصد سازمان را در بين آنان گسترش دهد. ارتقاء شركت به سازماني يادگيرنده و نوآور و نهادينه نمودن بهبود مستمر و ايجاد مزيت هاي رقابتي و افزايش قابليت ها رقابتي ، نو آوري در محصول و خدمات را توسعه بخشيده و به حفظ اشاعه دانش پرداخته است.

شركت هوا صنعت البرز همچنين با توجه ويژه به مسئوليت اجتماعي خويش و به عنوان سازماني پاسخگو ضمن فراتر رفتن از چارچوب الزامات قانوني كه سازمان درداخل آن فعاليت مي نمايد به بهبود تصوير سازمان در جامعه دست يافته و به افزايش ارزش نام تجاري خود مدد رسانده است از اينكه توانسته ايم اينچنين باشيم خداوند متعال را شاكريم و همواره قدردان و سپاسگزار همه كساني هستيم كه ما را درخدمت به اين مرز و بوم و صنعت كشور ياري نموده اند.

شرح ماموریت هوا صنعت البرز:

هوا صنعت البرز خدمات مورد نياز مشتريان خود را شامل،  مديريت، مشاوره ، طراحی و ساخت تجهیزات مرتبط باپالایش هوا و اعمال بهینه سازی مصرف سوخت . جهت استفاده در پروژه هاي ، در داخل و خارج از كشور تولید و تأمين نموده و در اين راستا با بهره گيري از نیروهای شایسته و تكنولوژي روز دنيا و از طريق ارائه به موقع محصولات و خدمات با كيفيت و هزينه مناسب، براي ذینفعان ايجاد ارزش مي نمايد.

چشم انداز هوا صنعت البرز در سال 1400:

شرکت هوا صنعت البرز با استفاده از تکنولوژی روز دنیا از نظر کیفی در زمینه ارایه خدمات مهندسی پالایش هوا و بهره برداری از دارایی های مشهود و نامشهود و ارائه خدمات مناسب به کلیه ذینفعان، متعالی ترین سازمان استراتژی محور در صنعت مزبور در سطح منطفه خواهد بود.

استراتژی ها:

ایجاد مزیت رقابتی از طریق افزایش کیفیت محصولات و خدمات، کاهش هزینه های تامین و تولید و بهره برداری بهینه از داراییهای مشهود و نامشهود

حفظ مزیت رقابتی از طریق مدیریت تکنولوژی

ارتقاء سطح فروش از طریق بهبود شبکه فروش و بازاریابی موثر

ارزشهای تعهد شده هوا صنعت البرز:

مشتريان: موفقيت ما در گرو رضايت مشتريان است.

كاركنان: كاركنان شایسته (صادق، مسئولیت پذیر، پاسخگو، متعهد، علاقمند به یادگیری و کارتیمی، دقیق، امانت دار) به عنوان مهم ترين و ارزشمند ترين سرمايه هوا صنعت البرز تلقی می شوند.

سهامداران: رضايت سهامداران از طريق افزايش مورد انتظار در ارزش سهام آنان با حفظ ارزشهاي معنوي، فرهنگي و اجتماعي و زیست محیطی تامين مي گردد.

تأمين كنندگان و شركاي تجاري: تعامل با تأمين كنندگان و شركاي تجاري داخلي و خارجي با نگاه به افق های دور و لحاظ نمودن منافع طرفين صورت مي گيرد.

قابليت ها: قابليت هاي كاركنان، دانش، فناوري ها و فرايندهاي شركت، به عنوان يك سازمان ياد گيرنده، همواره بر اساس نيازهاي جاري و آتي مشتريان شكل مي گيرند.

جامعه: رسالت و مسئولیت اجتماعی هوا صنعت البرز در قبال جامعه و محیط زیست فراتر از رعایت الزامات قانونی و حفظ منابع ملی تعیین شده است. دقت در حفظ شرایط محیط کارکنان و احترام به ارزشهای جامعه ای که در آن زندگی می کنیم حائز اهمیت است.

اهداف کیفی :

رضایت مشتری، اساس طراحی خدمات است وامانت داری، تکریم واحترام به مشتری و تحویل به موقع محصول(موضوع سفارش) به شکل مناسب ، عامل اعتماد به ما میباشد مديريت با بازنگري مستمر و برنامه ريزي شده ،تعهد خود در نگهداري سيستم مديريت كيفيت را نشان داده و انتظار دارد كليه كاركنان به منظور نيل به اهداف فوق تعهد،مسِئوليت پذيري ،اتحاد وكار گروهي را سرلوحه كار خود قرار دهند.

بهبود مستمر سطح کیفیت محصولات شرکت با توسعه منابع انسانی شایسته و با استفاده از روش،منابع،ابزار و فن آوریهای مناسب.

افزایش سطح تکنولوژی و تنوع محصولات و توسعه بازار و کاهش قیمت تمام شده محصول.

ارتقاء دانش یا آموزش کارکنان و افزایش انگیزش جهت ارائه محصولات با کیفیت بهتر.

تضمین بهبود مداوم کیفیت تولیدات از طریق کنترل نتایج فنی و تجزیه تحلیلهای مربوطه.

تحکیم و ترویج فرهنگ صنعتی در تمام شرکت بمنظور دستیابی به اهداف سازمانی.

بهبود مستمر فرهنگ نظم و انضباط فردی وگروهی در کلیه سطوح.